top of page

להקת המחול "הללו" 

לצפיה בפרטי שאר הלהקות

להקת המחול הללו

הוקמה על ידי הגב' חיה שלמה בשנת 2007 מתוך ראיית הצורך בפיתוח אמנות המחול בחברה החרדית בישראל, ברמה מקצועית וגבוהה, יחד עם שמירה על רוח היהדות.

הלהקה מורכבת מבוגרות להקות מחול מקצועיות ביותר אשר רכשו את כישוריהן בארץ ובחו"ל, רקדו בלהקות מחול מובילות: בת שבע, הבלט הישראלי, קולבן דאנס, תיאטרון מחול ירושלים ועוד. כל הרקדניות חזרו בתשובה וחיפשו מקום לרקוד, ליצור ולהופיע מתוך חיבור למקורות היהדות ובמסגרת שמירה על גבולות ההלכה.

להקת הללו מופיעה על במות מקצועיות ובפסטיבלים ברחבי הארץ לנשים בלבד. הלהקה מביאה חידוש עצום בתחום המחול לעולם החרדי שעד לא מזמן לא היה בו מקום לתרבות מסוג זה.

הרפרטואר הרחב כולל עבודות קצרות, עבודות באורך מלא ועבודות וידאו מאת כוריאוגרפים שונים המגיעים מהעולם הדתי או החילוני. 

להקת המחול "הללו" ייחודית ביכולת שלה לתת את המענה הספציפי הנדרש לציבור החרדי  - למלא חלל של ציבור הצמא לתרבות ברמה מקצועית גבוהה אשר בו בעת קשוב לצרכיו ואינו מתפשר על יכולות מקצועיות ועל תכנים אמונים המתאימים לחשיבה הציבורית אותה הוא מייצג.

מטרת הלהקה הינה לפרוץ את חומות  ההכרה - ולהביא לתודעה הציבורית את ההבנה כי ריקוד נשים איננו דבר מוחצן, פסול, אגואיסטי במהותו, כי אם מחזק את הגוף, הנפש והרוח – ומהווה כלי לביטוי האהבה להשם, באופן שאינו פוגע ברגשות הצניעות, הליכות האשה והחשיבה האמונית-רוחנית שבה, אלא רק מחזקן.


בין יצירותיה של הלהקה:

> "רצוא ושוב"

> "באור פנייך"

> "בית וגעגוע"

> "ששת ימי המעשה"

> "חתונה חסידית"

כוריאוגרפית ומנהלת חזרות – דורית לוי

רקדניות -  חיה שלמה , חנה מירון , אמונה בן גרא , לירון פיבניק , ספיר בן שמחון, נועם הכהן אוריה , חגית קורנפיין.

צוות להקת הללו:

כוריאוגרפית ומנהלת חזרות: דורית לוי

בוגרת האקדמיה למחול. מלמדת מחול מודרני במסגרות שונות בארץ ביניהם מגמות מחול מובילות וכן שותפה בפרויקטים שונים במחול ובאקדמיה למחול. מורה למחול מודרני.​

חיה שלמה

מנהלת בית ספר למחול 'הללו'. למדה בבת דור, ביכורי העיתים ובאקדמיה למוסיקה ומחול. רקדה בלהקת 'תיאטרון מחול ירושלים' והופיעה במסגרות שונות בארץ ובחו"ל. מורה לבלט קלאסי ומחול מודרני.

 

חנה מירון

בוגרת תלמה ילין ובעלת תואר ראשון במחול ותנועה בסמינר הקיבוצים. רקדה בלהקת 'תיאטרון מחול ירושלים' והופיעה במסגרות שונות. מדריכת פילאטיס, מלמדת את מקצועות הבלט הקלאסי והמודרני ורקדנית בלהקת 'הללו'. מורה לבלט קלאסי ומודרני.

 

אמונה בן גרא

בעלת תואר ראשון בביצוע מחול מודרני מאחד האקדמיות המובילות בארה''ב. מורה בכירה ליוגה, מכשירה מורות ליוגה ברוח יהודית במכללת דעת חיים (אילמה), מנחה של מודעות לפוריות, אמא, רעיה.

 

ספיר בן שמחון

רקדתי שנתיים בלהקת אנגלה של מרים אנגל.

אימנתי התעמלות אומנותית 5 שנים.

סיימתי שנתיים בהכשרת רקדנים "פרוייקט מרחב מחול" של מרים אנגל.

בוגרת הלהקה הייצוגית של מחול מדבר (מתנ"ס מעלה אדומים).

בוגרת מגמת מחול בתיכון אולפנא לאומנויות ירושלים.

בוגרת מצטיינת קורס מדריכי התעמלות אומנותית בגבעת וושינגטון.

 

לירון פיבניק

לירון החלה את לימודי המחול המקצועיים בבית הספר "בת-דור", ת"א.  היא בוגרת תיכון עירוני א'-ת"א במגמת מחול.

לאחר הלימודים רקדה בלהקת "מוזע" ועברה קורסים והשתלמויות במרכז ביכורי העיתים. השתלמה בניו יורק בBroadway dance center, steps ו-Dancespace
בנוסף, למדה בוינגייט ובאקדמיה למחול בירושלים לתואר  B.ed . לימדה במרכזים שונים ומגמות מחול ברחבי הארץ וכן ריכזה בי"ס למחול בת"א.

סיימה לימודי תואר שני וכוריאוגרפיה באקדמיה בירושלים וכיום מתגוררת בבני ברק, מלמדת ומכשירה מורות למחול במסגרות שונות בציבור הדתי והחרדי.

כיום היא רוקדת בלהקת הללו.

 

 

חגית קורנפיין

בוגרת האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים במגמת ביצוע. בסיום הלימודים רקדה חגית בלהקת קולבן דאנס. בשיא קריירת הריקוד החלה את תהליך החזרה בתשובה, התחתנה והקימה את ביתה.

כיום מתגוררת בעיר ביתר עלית,מגדלת את ילדייה שיחיו, רקדנית בלהקת הללו,מורה לריקוד ,כוראוגרפית בלהקת מחול,יוצרת מופע תאטרון תנועה ומביימת מחול בהצגות

במיגזר החרדי.

 

נועם הכהן אוריה

נועם גדלה בגוש עציון, למדה בתיכון "בית חנה", במדרשת הרובע, ובעלת תואר ראשון בהוראה, תנ"ך ותושב"ע, וחינוך חברתי קהילתי. כיום היא  ראש מחלקת משאבי אנוש בהנהלה הארצית של תנועת הנוער 'בני עקיבא'. נועם עברה הכשרה כמורה למחול קלסי, מודרני וכוריאוגרפיה דרך "הללו" וגבעת וושינגטון. ובעבר למדה ויצרה במקומות שונים. במשך השנים, למרות העבודה התובענית במהלך שעות היום, נועם לא ויתרה על החלום לרקוד, והשתתפה והופיעה בפרויקטים והרכבים שונים באיזור ירושלים. 

​20200617_114401.jpg
a60e61_ad60cf6604ee4781a72cee95bd90ce99.
a60e61_7cec6aee73e647878817dd1ed266499a.
a60e61_233a6d5930fd4069ad8109600294b9f7
תמונה%20ספיר.webp
a60e61_9290f916aa604c60a84da8037a7a1d51_
halelu_1715.JPG
תמונה%20נועם.webp
1.png
bottom of page